Spokojna podróż z dzieckiem

 

Podróże z dzieckiem bywają nieraz stresującym wydarzeniem dla każdego rodzica, co dość często możemy zauważyć w środkach transportu publicznego. Podróżowanie autokarem z dzieckiem nie zachęca zbytnio z powodu ograniczonego dostępu do toalety, przystanków na trasie zależnych od kierowcy pojazdu oraz długiego przebywania w jednym miejscu. Nie należy też zapominać o zmorze wielu rodziców – chorobie lokomocyjnej.

Poniżej możesz przeczytać kilka wskazówek pomagających przetrwać podróż autokarem zarówno dziecku, jak i rodzicowi.

 

  1. Przy wyborze miejsca do siedzenia dobrze jest pamiętać, aby usiąść z dala od osi kół. Pozwoli to na uniknięcie wstrząsów i dyskomfortu podczas jazdy.
  2. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą picia i przekąsek na podróż. Dobrze jest unikać zabierania problematycznego jedzenia, takiego jak jajka na twardo lub kiełbasy. Jako przekąski najlepsze są chrupki, niebrudzące owoce lub wafelki.
  3. Warto zabrać ze sobą zabawki, komiksy lub książeczki do kolorowania, by zająć czymś malucha. W przeciwnym wypadku zniecierpliwiony i znudzony może dawać się we znaki podczas jazdy.
  4. Należy pilnować postojów: po zatrzymaniu się, rodzic powinien zaprowadzić dziecko do toalety, nawet jeżeli nie będzie miało pilnej potrzeby. Częste wychodzenie do toalety znacznie ułatwia życie w podróży.
  5. Jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, przed podróżą należy podać mu odpowiedni środek leczniczy. Dodatkowo powinno się zabrać ze sobą chusteczki higieniczne, suche i wilgotne, ponieważ przydają się w razie ataku choroby.
  6. Niemowlę powinno przewozić się w foteliku samochodowym, ponieważ w ten sposób będzie odpowiednio chronione przed ewentualnymi urazami i wstrząsami. Fotelik pomaga też w wypadku gwałtownego hamowania. Dzięki niemu nie wypuścisz dziecka z rąk, nie zostanie również przygniecione ciężarem Twojego ciała.
  7. Wielu przewoźników oferuje spore zniżki w cenie biletów dla małych dzieci, warto więc o nie zapytać się przed podróżą. Bardzo często dzieci do lat 4 mogą podróżować za darmo na kolanach rodzica, co jest dobrym rozwiązaniem podczas krótszej podróży. Kupno osobnego biletu dla dziecka jest wskazane podczas dłuższych wypraw, by zbytnio się nie przemęczać.
  8. Aby zapewnić maluchowi spokojny sen warto zabrać kocyk, małą poduszkę i ulubionego misia dziecka. Pozwala to na bezproblemowy, spokojny sen.
  9. Wiele nowoczesnych modeli autokarów jest wyposażonych w ekrany na siedzeniach, internet bezprzewodowy lub inne udogodnienia, które pozwalają zająć czymś dziecko. Jeżeli zależy Ci na tym, by dziecko w czasie podróży nie nudziło się, warto wynająć autokar o wysokim standardzie wyposażenia.

 

Zastosowanie się do powyższych porad powinno znacznie poprawić jakość podróży rodziców jak i dzieci. W końcu w podróżowaniu nie chodzi o to by się męczyć, lecz by przyjemnie spędzić czas z dala od codziennego zgiełku. Rodzicu, Giełda Wynajmu Autobusów bus4us.eu życzy Ci, by każda podróż z najmłodszymi przebiegała spokojnie i bez zbędnych komplikacji. Do zobaczenia na trasie! 🙂

Share on FacebookShare on Google+

Dodaj komentarz