4 propozycje na zimowe szaleństwo w polskich górach

Czy zaplanowałeś już swój zimowy urlop? Rozpoczęcie sezonu narciarskiego tuż-tuż. Na szczęście na bus4us.eu jest tyle autobusów, że nawet na ostatnią chwilę z pewnością znajdziesz transport. Przedstawiamy 4 propozycje na zimowy wypoczynek w Polsce.

 

Bukowina Tatrzańska
Dzięki bardzo mocno rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej, Podhale co roku przyciąga tysiące amatorów zimowego szaleństwa. Nie da się zaprzeczyć, że tylko tutaj znajdziesz namiastkę warunków alpejskich. Bukowina Tatrzańska to zarówno potężne, nowoczesne ośrodki narciarskie, jak i małe, prywatne, kameralne wyciągi. Do najbardziej znanych kompleksów należą: Wysoki Wierch, Wierch Olszański, Rusiński, Jurgów czy Czarna Góra. Wszędzie znajdziesz zarówno trasy łatwe, jak i te dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Oczywiście, poza wyciągami, czeka tu na Ciebie mnóstwo innych atrakcji jak trasy spacerowe, liczne termy i zakopiański aquapark czy knajpki, w których napijesz się gorącego grzańca.

Bukowina Tatrzańska

Górskie widoki w Bukowinie Tatrzańskiej

Kluszkowce
To mała wieś położona w małopolskich Gorcach i nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. Z tego powodu niezależnie od pory roku przybywa tutaj bardzo dużo turystów. Na górze Wdżar znajduje się nowoczesny, ogromny kompleks narciarski Czorsztyn Ski. Do Twojej dyspozycji jest osiem tras, w tym dwie trudne. Organizowane są eventy, imprezy i wigilie dla grup, więc warto skorzystać z okazji. W ośrodku znajduje się również hotel.

Czorsztyn Ski

Widok na Kluszkowce ze stoków góry Wdżar

Krynica-Zdrój
Kolejna nasza propozycja to urlop w Krynicy, położonej w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka. Podobnie jak na Podhalu, i tutaj co roku przyjeżdżają liczne grupy turystów. W Krynicy znajduje się wiele nowoczesnych ośrodków narciarskich, z których te najbardziej znane to Jaworzyna, Henryk Ski, Słotwiny czy Azoty. Warto wybrać się również na Parkową Górę, na którą możesz wyjechać specjalną kolejką linowo-terenową, taką samą jak na Żar czy Gubałówkę. Poza zimowym szaleństwem, Krynica oferuje wizytę w uzdrowisku i pijalni wody „Słotwinka”. Na mapie miasta znajdziesz również wiele zabytków, głównie sakralnych, które warto odwiedzić.

Krynica zdrój

Kolej linowa na Jaworzynę Krynicką

Zwardoń
Od Zwardonia już niedaleko na graniczną Słowację. Ale zanim wytropisz tam jakieś stoki, zachęcamy się do nacieszenia się naszymi beskidzkimi widokami. Zwardoń położony jest w Beskidzie Śląskim, pomiędzy trzema malowniczymi przełęczami: Zwardońską, Przysłopem oraz Granicznem. Liczne stoki o różnym poziomie trudności skutecznie wypełnią Twój wolny czas. Znajduje się tutaj ponad 15 wyciągów w ośrodkach takich jak Zwardoń Ski (najnowszy i najnowocześniejszy), Orawcowa, Rachowiec czy Skalanka. Charakterystyczny mikroklimat w Beskidzie Śląskim powoduje, że śnieg utrzymuje się tutaj nawet i do Świąt Wielkiej Nocy. Jeśli masz ochotę na górskie wędrówki to ze Zwardonia możesz wybrać się m. in. na Baranią Górę, Wielką Raczę, do Soli albo do słynącego z koronek Koniakowa.

SONY DSC

Widok ze zwardońskiego stoku na Beskid Śląski

 

Gdzie zaparkować autobus? We wszystkich opisanych miejscowościach parkingi znajdują się przy kompleksach narciarskich, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Share on FacebookShare on Google+

Dodaj komentarz