A gdyby tak nie spadł śnieg? Kilka alternatyw na wyjazd narciarski

Co zrobić, gdy planujesz wyjazd na narty dla znajomych lub współpracowników, a nie zanosi się na opady śniegu? Prognozy dla większości polskich kurortów narciarskich nie są zbyt optymistyczne ? w tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie będzie śniegu lub będzie go na tyle mało, że turyści nawet nie chcą ryzykować z wyjazdem. Alternatywą są zagraniczne kurorty narciarskie, o których możesz przeczytać poniżej.

Lofer, Austria

Lofer

 

Dobrze przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi to znak rozpoznawczy tego kurortu. Docenią go nie tylko narciarze profesjonalni ale również amatorzy ? wszystko to za sprawą tras o różnych poziomach trudności.

Cena karnetu 6-dniowego: 150 euro

 

Mayrhofen, Austria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kurort idealny dla osób lubiących adrenalinę. Ponad 136 km tras, momentami 78% nachylenia stoku, oprócz tego liczne funparki ? mówiąc krótko, każdy znajdzie coś dla siebie.

Cena karnetu 6-dniowego: 237 euro

 

Monte Bordone, Włochy

monte bordone

 

Położona w sercu Dolomitów zachwycająca góra Monte Bordone słynie z doskonałej infrastruktury narciarskiej. Ale szusowanie po stokach to nie wszystko co nas czeka na Monte Bordone ? góra przystosowana jest również do biegów na pętli płaskowyżu Viote, wędrówek na rakietach śnieżnych i zjazdów na snowboardzie.

Cena karnetu 6-dniowego: 132 euro

 

Val di Fiemme, Włochy

val di fiemme

 

Val di Fiemme to dolina położona niedaleko Bonte Bordone, wchodząca w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski. Trasy wytyczone w tej dolinie mają łączną długość 150 km. Z Val di Fiemme nie jest daleko do głównych miast regionu Trentino: Bolzano (40 km) i Trento (60 km).

Cena karnetu 6-dniowego: 187 euro.

 

Kranjska Gora, Słowenia

kranjska-gora

 

Słoweńska Kranjska Gora to dość niecodzienna propozycja na wyjazd narciarski. Dzięki relatywnie małej popularności, wielbiciele szusowania po stokach mogą w spokoju cieszyć się swoim ulubionym sportem zimowym. Nowoczesna infrastruktura i położenie w południowym paśmie Alp pozwalają kurortowi konkurować z najbardziej popularnymi alpejskimi miejscowościami.

Cena karnetu 6-dniowego: 160 euro

 

Hallstatt, Austria

hallstatt

 

Hallstatt może i nie jest kurortem narciarskim, ale za to jest miejscem idealnym na odpoczynek w zaciszu Alp. Ta malownicza wioska, położona nad brzegiem jeziora Hallstätter See słynęła w przeszłości z wydobycia soli. Dziś jest miejscem wytchnienia dla turystów szukających odpoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku w niezapomnianej scenerii.

Share on FacebookShare on Google+

Dodaj komentarz