Organizacja wycieczki do Wiednia z bus4us.eu

Maciek z Działu Marketingu bus4us.eu spędził ubiegłorocznego Sylwestra w Wiedniu wraz z grupą znajomych. Jeśli i Ty chcesz poznać ze swoim przyjaciółmi magię austriackiej stolicy, przeczytaj nasz krótki wiedeński poradnik.

Dzięki rozbudowanej sieci austriackich autostrad i dróg ekspresowych, szybko i wygodnie dotrzesz do Wiednia autobusem. Uwaga, drogi są płatne i potrzebujesz winiety, by się po nich poruszać. Tutaj znajdziesz cennik. Austriacka infolinia o stanie dróg: 0 800 120 120 (spoza Austrii +43-800-120 120) oraz tutaj  i tutaj.

Przed rozpoczęciem zwiedzania Wiednia warto zaopatrzyć się w kartę miejską tzw. Vienna Card, uprawniającą do nieodpłatnych przejazdów komunikacją publiczną przez 48 h bądź 72 h. Uprawnia również do zniżek w ponad 200 miejscach jak muzea, knajpki, sklepy. Koszt: 18,90 euro lub 21,90 euro.

Jeśli masz ochotę usłyszeć od kogoś co nieco o historii miasta to Wiedeń oferuje Ci aż 4 opcje:
– wycieczki autokarowe oraz piesze z przewodnikiem
– autobusy typu Hop On Hop Off, w których otrzymasz słuchawki z informacją o wiedeńskich zabytkach położonych na trasie autobusu,
– tramwaj Ring Tram, którego trasa prowadzi wokół Bulwaru Ring; w tramwaju znajdziesz informacje audiowizualne o atrakcjach turystycznych,
– rejsy statkiem po Dunaju i po kanale Donaukanal (DDSG-BlueDanube).

 

Co warto zwiedzić?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pałac Schönbrunn, czyli dawna letnia rezydencja cesarzowej Sisi.
Wokół pałacu rozciąga się park, Palmiarnia, ZOO czy labirynt.

 

Prater_riesenrad

Prater, czyli wiedeńskie wesołe miasteczko, a nim jeden z najbardziej znanych symboli Wiednia, czyli diabelskie koło o wysokości 64,75 m.
Stamtąd zobaczysz całą panoramę miasta.

 

parlament

Parlament i Pałac Epstein, pochodzące z XIX wieku. Wraz z Fontanną Pallas Ateny stanowią kolejny warty zobaczenia zabytek.

 

katedra

Katedra św. Szczepana, czyli kolejny symbol Wiednia, należąca do najbardziej znaczących budowli gotyckich w skali całej Austrii.

jarmark

Wiedeńskie targowiska i świąteczne jarmarki, pełne lokalnych pamiątek, ozdób i austriackiej kuchni.
To tu zobaczysz, jak wielokulturowy jest Wiedeń.

Gdzie zostawić autobus?
W niektórych dzielnicach miasta znajdziesz tylko i wyłącznie strefy krótkiego parkowania. Parkowanie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt wymaga posiadania płatnej karty parkingowej. Zobacz szczegóły. Na dłuższy postój można skorzystać jeden z wiedeńskich garaży Park & Ride (3,40 ? za dzień).

Nasza ocena Wiednia: 8/10
To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych europejskich miast

Share on FacebookShare on Google+

Dodaj komentarz